Shqipëri-Turqi: Projekte të përbashkëta bashkëpunimit midis dy administratave doganore

03/06/2021 3:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtori i Përgjithshëm i Doganave Shqiptare, Genti Gazheli, zhvilloi një takim bilateral me drejtorin e Doganave Turke, Mustafa Gümüş, ku u diskutua mbi intensifikimin e bashkëpunimit midis dy administratave doganore. Gjatë këtij takimi me homologun turk, zoti Gazheli vlerësoi angazhimin e të dy administratave për një partneritet- reciprok në disa fusha, si lehtësimi i tregtisë, shkëmbimi i informacionit dhe implementimin e projekteve të përbashkëta. Ky takim u bë në kuadër të vizitës dyditore që Kryeministri Edi Rama, po zhvillon në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of