Shqiperia, 100 milion dollare borxh FMN-se

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Genc Kondi Viti i ardhshëm sjell ngarkesën më të madhe në detyrimin financiar që Shqipëria i ka Fondit Monetar Ndërkombëtar. Kjo u shtohet detyrimeve, që qeveria u ka shteteve të huaja, institucioneve dhe, së fundmi, edhe bankave tregtare nga vende të ndryshme    Nga sivjet e deri në vitin 2017, vendi ynë duhet të paguajë, në formë interesi e principali, një borxh, i cili, në total, do të arrijë në 100 milion dollarë amerikanë, sipas kursit aktual, shumë, për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of