Shqipëria, 55 individë me pasuri mbi 30 milionë dollarë secili

01/10/2012 4:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas “World Ultra Wealth Report 2012–2013”, vendi ynë ka më shumë super të pasur se Maqedonia, Bullgaria dhe Mali i Zi. Pavarësisht krizës, pasuria e super të pasurve shqiptarë u rrit me 4.1% vitin e fundit… Në Shqipëri ka 55 individë, që kanë secili një pasuri prej të paktën 30 milionë dollarësh, sipas raportit botëror të super të pasurve, 2012-2013 (World Ultra Wealth Report 2012–2013), i publikuar pak ditë më parë nga “Wealth-X”. Në total, pasuria e këtyre 55 individëve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of