Shqipëria duhet të tërheqë industritë migratore

18/01/2021 8:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Amel Kovačević, drejtor i përgjithshëm i Bankës së Bashkuar të Shqipërisë (UBA)   Amel Kovačević, drejtor i përgjithshëm i UBA, thotë në një intervistë për revistën “Monitor” se pandemia, veç pasojave negative, ka sjellë ndryshime të përhershme dhe mundësi të reja për sipërmarrjet. Sipas tij, në mjedisin ekonomik botëror janë krijuar mundësi të reja nga të cilat Shqipëria mund të përfitojë. Një prej tyre është “nearshoring”, ose praktika e transferimit të operacioneve të një biznesi në një vend […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of