“Shqipëria, ende në fazë zero të të kuptuarit të kriptomonedhave”

05/11/2018 2:39 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Elio Pashaj, Bashkëthemelues i Blockchain Western Albania   Krijimi dhe zbatimi i një kuadri rregullator për kriptomonedhat në një vend si Shqipëria ku ka shumë pak individë që i kuptojnë, përbën rrezik më vete. Elio Pashaj, bashkëthemelues i Blockchain Western Albania shprehet se është ende herët për një nismë të tillë dhe vendi ynë ka nevojë që të krijojë një bazë fillestare për këtë lloj tregu e më pas të përcaktojë rregullat. Ai nënvizon se Shqipëria në të ardhmen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of