Shqipëria / Fillon shkëmbimi i informacionit me vendet e tjera

08/02/2021 11:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria tashmë ka nisur shkëmbimin automatik të informacionit të llogarive financiare sipas Standardit të Përbashkët të Raportimit (AEOI), duke përmbyllur me sukses projektin pilot. Gjatë përfshirjes së saj në AEOI, Shqipëria mori ndihmë gjithëpërfshirëse mbi aspekte ligjore por edhe praktike, përfshirë menaxhimin e sigurimit të informacionit nga Agjencia Italiane e të Ardhurave, kompania e IT e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë në Itali (SOGEI) dhe Sekretariatin e Forumit Global. Në fjalën e saj, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of