Shqipëria, hapa pas në logjistikë

22/08/2016 3:18 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria ka bërë hapa prapa për sa i përket zhvillimit të logjistikës, duke u renditur në vendin e 117 për vitin 2016 nga i 78-ti në 2012. Krahasuar me rajonin, vendet si Serbia apo Maqedonia që nuk kanë akses direkt të rrugëve detare, ato renditen më mirë se Shqipëria, duke lënë pas vetëm Maqedoninë. Performanca e rrjetit të shpërndarjes, si në tregtinë ndërkombëtare dhe në atë tëbrendshme, është pika kyçe e rritjes ekonomike dhe e konkurrueshmërisë sëvendeve. Sektori i logjistikës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of