Shqipëria ka marrë 649,4 milionë euro nga fondet IPA, çfarë ndikimi kanë pasur

15/07/2019 2:52 PM 0 komente

Për të mos mbetur pa projekte, qeveria shqiptare duhet urgjentisht të identifikojë hallkat problematike të institucioneve shqiptare në identifikimin, përgatitjen, financimin, kontraktimin, prokurimin, implementimin dhe vënien në punë të projekteve. Pas kësaj, duhet të mbështesë këto institucione në trajtimin e problemeve të identifikuara. Sa më shpejt!   Flet Ardian Haçkaj, Drejtor i Kërkimeve në Institutin për Bashkëpunim dhe Zhvillim   Nga Axhenda e Ndërlidhjes, Shqipëria ka përfituar në çdo sektor – energji dhe transport – më pak nga çdo vend. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of