Shqipëria ka potencial për zgjerimin e sektorit të call center

15/02/2021 12:25 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Diego Pisa, administrator i Teleperfomancës (Albania Marketing Service)   Administratori i kompanisë Teleperfomanca, Diego Pisa, pohon se në Shqipëri ka ende potencial për zgjerimin e sektorit call center. Sipas përfaqësuesit të operatorit call center me numrin më të madh të punonjësve, zgjerimi i ofrimit të shërbimeve jo vetëm në tregun italian, edhe në atë ndërkombëtar, po hap perspektiva të reja, por kërkon edhe më tepër investime në IT dhe në fleksibilitetin e punonjësve për të zbatuar udhëzimet e punës. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of