Shqipëria i kërkon me “qiri”, investitorët vërshojnë në Maqedoni

15/02/2016 12:55 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërsa në Shqipëri, prej kohësh, tashmë po mungojnë lajmet e kompanive të huaja që hapin njësi prodhuese (përveç shërbimeve Call Center), mediat në shtetin fqinjë, Maqedoni, gëlojnë nga informacionet për kompani nga e gjithë bota që po vendosin filialet e tyre, duke përmendur shifra konkrete investimesh dhe vendesh pune të hapura. Në fund të vitit të kaluar, kompania amerikane Johnson Control, njoftoi për hapjen e një fabrike të dytë, pas suksesit të asaj në Stip. Fabrika e dytë e kompanisë, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of