Shqipëria, kriza politike një pengesë tjetër

12/08/2019 8:09 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas shumë faktorëve që kanë ndikuar negativisht në klimën e biznesit në fabrikat shqiptare, kriza politike vjen me intensitet më të lartë këtë vit. Largimi i opozitës nga Kuvendi dhe rikthimi i protestave në rrugë, shpeshherë me dhunë, i step investitorët. Fabrikat e mëdha të tekstilit pohuan se, nuk ka largim të investitorëve nga Shqipëria, për shkak të krizës politike, por ajo e pengon një investitor të nënshkruajë një kontratë të re. Investitorët aktualë stepen të zgjerojnë aktivitetin në Shqipëri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of