Shqipëria ndër vendet që shpenzon më shumë për ushqime në botë; Ja kalon dhe Kenias

27/01/2017 3:54 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërsa amerikanët shpenzojnë vetëm 6.4% të të ardhurave të tyre për ushqim, të dhënat tregojnë që  familjet shqiptare shpenzojnë gati gjysmën e buxhetit (48.7%) për ushqime dhe pije joalkoolike, duke ja kaluar kështu dhe vendeve afrikane si Kenia, ku familjet shpenzojnë 46.7% të të ardhurave për ushqim. Fqinjët në  Maqedoni, shpenzon 33.7% të të ardhurave për ushqim dhe pije jo alkoolike. Vendet që shpenzojnë më shumë në botë Nigeria shpenzon më shumë se gjysmën e të ardhurave për ushqim, dhe janë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of