Shqiperia ne kuadrin e konkurrences rajonale

26/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Politika e investimit Politika e investimit ende nuk është një prej (i) dimensioneve më të përparuara të reformës së politikës ekonomike në vend, ose me një regjim liberal qe josh investimin e huaj, garanton sigurinë (ii) e trajtimit të barabartë të investitorëve të huaj dhe atyre vendas (trajtimi kombëtar), edhe pse ka (iii) garanci kundrejt shpronësimit dhe transferimit të lirë të fondeve. çështja kryesore që lë mjaft për të dëshiruar në këtë fushë lidhet me (iv) të drejtat e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of