Shqipëria, në lupën e vlerësimeve ndërkombëtare

29/05/2017 2:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMarrëveshja që qeveria e re nënshkroi me Fondin Monetar Ndërkombëtar, menjëherë pasi erdhi në pushtet, së bashku me angazhimin e saj për konsolidim fiskal dha një sinjal pozitiv për agjencitë vlerësuese. Në çdo raport, ata e vinin theksin në këtë marrëveshje, që shërbente si një garanci se qeveria do të tentonte të mbante angazhimet e saj. Treguesit e përkeqësuar financiarë, borxhi i fshehur dhe mungesa e një marrëveshjeje me FMN-në kishin bërë që Standard & Poor’s të ulte vlerësimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of