Shqipëria nuk e ka të qartë se si do ta zhvillojë bujqësinë, industrinë dhe turizmin

13/06/2017 1:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria ka shumë vite që raporton një program vjetor reformash në Komisionin Europian, por ekspertët e KE-së ende nuk janë qartësuar se si Shqipëria ka ndër mend ta zhvillojë ekonominë reale dhe sektorët kryesorë të saj, bujqësinë, industrinë dhe shërbimet.   Bujqësia, e copëzuar dhe pa investime KE vë në dukje se, toka bujqësore në Shqipëri është e copëzuar në ferma të vogla dhe nivelet e bashkëpunimit ndërmjet fermerëve janë shumë të ulëta. Mungon regjistri gjithëpërfshirës i tokës dhe sektori […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of