Shqiperia, porta e hapur per levizjen e mallrave

28/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint BE ul doganat per mallrat industriale. Shqiperia nuk shfrytezon kuotat per vererat dhe peshkun Komisioni Europian ka verejtur progres ne fushen e levizjes se lire te mallrave, ne raportin e tij te fundit per Shqiperine. Shqiperia ka ulur tarifen mesatare doganore dhe po krijon infrastrukturen e nevojshme per standardizimin dhe certifikimin e produkteve. Sinjale pozitive jane dhene ne aspektet e mbikeqyrjes se tregut, ne fushen e konkurrences dhe ndihmes shteterore. Levizja e lire e mallrave ne Bashkimin Europian (BE) […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of