Shqiperia, sa pak konkurruese

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Prodhimet shqiptare kanë aftësi të ulta konkurruese në treg. Ekspertë të ekonomisë dhe bujqësisë rendisin arsyet e aftësive të ulta konkurruese të prodhimit vendas, ndërsa sugjerojnë politikat korrigjuese Produktet shqiptare kanë një nivel të ulët konkurrues, ndërkohë që me liberalizimin e tregtisë presionet konkurruese nga jashtë janë rritur në mënyrë të ndjeshme. Ky ka qenë konkluzioni i ekspertëve të ekonomisë gjatë një seminari të Qendrës Shqiptare për Tregtinë Ndërkombëtare (ACIT) dhe Ministrisë së Bujqësisë, Ushqimit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of