Shqipëria,e 53-ta në botë për vdekjet nga Covid për 1 mln banorë, ka nënraportim

14/12/2020 8:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë 220 vende që janë prekur nga pandemia Covid-19, Shqipëria renditet e 53 për numrin e vdekjeve për 1 milion banorë, sipas portalit global të të dhënave ditore për pandeminë “Worldometers”. Në datën 11 dhjetor 2020, Shqipëria raportoi zyrtarisht 965 fatalitete të shkaktuara nga koronavirusi ose 355 jetë të humbura për 1 milion banorë. Sipas renditjes globale Shqipëria deri tani paraqitet me shifra më të ulëta se disa vende të rajonit, Maqedonia dhe Bosnja, por fatalitetet nga Covid në Shqipëri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of