Shqiptaret e pare ne Kilimanxharo

25/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Florian Hackaj ëndrra për të ngjitur çatinë e Afrikës, Kilimanxharon, sa vinte e rritej mes alpinistëve shqiptarë, anëtarë të shoqatës “Dajti Alpino Turistik”. Kjo e fundit vendosi përfundimisht në nëntor të 2009-s, që ajo që mendonin prej dy vjetësh të bëhej realitet, të ngjisnin Kilimanxharon. Ibrahimi Haçkaj, organizator i veprimtarisë dhe drejtues i ekipit, ndiqte kalendarin hënor në faqen në rrjet të një stacioni meteorologjik italian dhe dendur më fliste për: ‘hënën në zvogëlim’, ‘gjysmë hënën’, ‘hënën në rritje’ […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of