Video News Monitor

Shqiptarët gati pashaportat për festat kombëtare.

11/11/2019 8:00 AM 0 komente

Nëntori ndryshe konsiderohet edhe muaji i festave për ne shqiptarët. Datat e veçanta 28 dhe 29 padyshim vishen kuqezi, por edhe me pasaporta në duar. Shqiptarët preferojnë t’i kalojnë anekënd botës festat kombëtare.

Për shkak edhe sesi kanë përkuar në kalendar këto ditë, punonjësit e administratës shtetërore kanë bërë të parët rezervimet. Agjencitë turistikë u shprehën për “Monitor Ekonomi” se kërkesat kanë qenë tepër të larta. [lexoni]

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of