Shqiptarët, mes vilave me qira, Korçës dhe shtëpisë

28/12/2020 11:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Festimet në kohë pandemie janë përkufizuar nga dëshira për të qëndruar larg zonave me shumë popullim. Rezervimi i vilave me qira apo agroturizmet ishin tendenca që u shfaqën në fund të 2020 dhe fillim të 2021. Nga ana tjetër, hotelet kanë përjetuar vitin më të keq në rezervime për paketat e fundvitit, duke vuajtur kufizimet mes vendeve të rajonit dhe paqartësisë për respektimin e orarit. Nga destinacionet, vetëm Korça i ka mbijetuar situatës me rezervime të larta. Lokalet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of