Shqiptaret sa pak produktive

21/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProduktiviteti i ulët i bizneseve shqiptare dhe rreziqet që vijnë nga hapja e tregjeve. Pse përqendrimi i ekonomisë shqiptare në biznese mikro me 1-4 punëtorë pritet të bëjë problem për të ardhmen. jë litër e gjysëm ujë Korpi (markë greke) në tregun e pakicës kushton 50 lekë. Po kaq kushton dhe e njëjta sasi me ujë Tepelena, apo Vesa (marka vendase). Diferenca mes një shisheje vaj vendi dhe një shishe vaj importi është vetëm 10 lekë. Detergjentët e vendit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of