Shtepite, tregu vuan renien e kerkeses

15/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Pse po bien shitjet e apartamenteve ne kryeqytetr Agjentet imobiliare konfirmojne tkurrjen e tregut si pasoje e mungeses se titujve te pronesise (qe pengojne kreditimin) dhe vendosjes se takses se re mbi pasurine ne fill te ketij viti. Shpresa te rritja e kerkeses nga te huajt pas marrjes se fteses per ne NATO Agjentet imobiliare kane konfirmuar se ne kryeqytet shitjet e apartamenteve te reja po bien ndjeshem, fenomen qe ka frenuar edhe rritjen e çmimeve. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of