Shtetet e Ballkanit renditen në fund të indeksit të qeverisjes

09/10/2017 1:56 PM 0 komente

Indeksi më i ri i qeverisjes, i publikuar nga organizata Bertelsmann Stiftung, me seli në Gütersloh të Gjermanisë, i rendit shtetet e Ballkanit në fund të listës së 41 shteteve të tjera   Shtetet e Ballkanit renditen në fund të tabelës së Indeksit të ri të Qeverisjes së Qëndrueshme të botuar nga Bertelsmann Stiftung, i cili ka vëzhguar nga afër mënyrën e qeverisjes së 41 vendeve të OBZHE-së dhe shteteve anëtare të BE-së. Renditja shikon qëndrueshmërinë e ardhshme të secilit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of