Shtetet po grumbullojnë nivele rekord borxhi mes COVID-19

07/12/2020 12:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nivelet dhe deficitet e borxhit publik kanë arritur rekorde gjatë pandemisë. Shumë ekspertë argumentojnë se ky është një mjet i shëndoshë për të financuar rimëkëmbjen. Një huamarrje e tillë është mundësuar dhe nxitur që nga kriza financiare për shkak të përpjekjeve të Bankës Qendrore.   Teksa borxhi publik në SHBA kohët e fundit arriti një kulm që nuk ishte parë që nga Lufta e Dytë Botërore, ndodhi diçka vërtet qesharake: publikut nuk iu bë shumë vonë për këtë, shkruan […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of