Shteti shpërfill pleqërinë

30/10/2017 11:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInstitucionet publike të Kosovës që nga themelimi i tyre pas përfundimit të luftës kanë shpërfillur dhe vazhdojnë të shpërfillin një kategori shumë të ndjeshme të shoqërisë – të moshuarit. Gjatë gjithë këtyre viteve, institucionet përgjegjëse nuk kanë arritur të krijojnë infrastrukturë të përshtatshme, e madje as që kanë plane e vizion se si do të mund t’u ofrohej në të ardhmen trajtim dinjitoz të moshuarve që mbesin pa përkujdesje familjare. Ofrimi i shërbimeve sociale dhe familjare për të gjithë personat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of