Shteti, shpresa te privatizimet

23/07/2012 12:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë shesësh pronat publike në kohë krize kërkon kurajë dhe qeveria duket se po tenton të përfitojë sa të mundet. Në 6 muajt e parë të 2012-s, METE ka nxjerrë në ankand 250 objekte, me vlerë 3.8 miliardë lekë Nën frymën e liberalizimit të ekonomisë, por edhe të nevojës për para, qeveria i ka dalë ballëhapur krizës, duke nxjerrë në shitje gjithçka që është pronë shtetërore, të pavlefshme për funksionet e saj. Fushata e madhe nisi në 2010-n, por sot […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of