Shtohen zerat per nje shpetim te Greqise

27/02/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Teksa Greqia po lufton për të shpëtuar financat e saj publike, ekspertët teknikë në kryeqytetet e Eurozonës po shikojnë tashmë për modelin e një shpëtimi të mundshëm – pavarësisht korit të qeverive që ngulin këmbë se nuk ekzistojnë plane për një lëvizje të tillë, shkruan “Financial Times”. Deficiti buxhetor i Greqisë arriti në një nivel rekord prej 12.7% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) vitin e kaluar dhe Greqisë do t’i duhet së shpejti të paguajë borxhet e marra […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of