Shtrenjtohen frutat dhe perimet

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjatë muajit Gusht, cmimet janë rritur pothuajse për të gjitha ushqimet, frutat, perimet dhe transportit Instituti i Statiskave në njoftimin e fundit raporton se janë rritur thuajse të gjitha çmimet në treg duke veçuar dhe rritje të forta çmimesh për frutat dhe perimet. Rritja më e madhe prej 10.2 % vërehet në nëngrupin "zarzavate përfshirë patatet" ku psh çmimi i domateve është rritur me 35.3 %, kastravecave me 16.0 %, patëllxhaneve me 36.4 %, specave me 23.6 %, bamjeve me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of