Shtyrje të kësteve të kredive, stoku për Durrësin rreth 280 mln euro

16/12/2019 3:36 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë rrethin e Durrësit stoku u kredisë bankare është rreth 35 miliardë lekë ose 280 milionë euro sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë deri në tremujorin e tretë 2019. Nga kjo shumë 205 milionë euro janë kredi për biznesin dhe rreth 9 miliardë lekë ose 73 milionë euro është stoku i kredisë për banesa. Në kredinë për bizneset rreth 14 miliardë lekë ose 115 milionë euro zotërohet nga bizneset e tregtisë, 4,4 miliardë lekë ose 36 milionë euro zotërohen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of