Shuhet Diego Armando Maradona

30/11/2020 9:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Legjenda kontroverse e futbollit i cili vdiq i varfër   Nga varësia ndaj drogës, karriera te Napoli e deri te “Dora e Zotit” që i dha Argjentinës Kupën e Botës, një udhëtim në jetën e “Djalit të Artë”, i cili bëri për vete miliona njerëz në të gjithë botën. Frazat emblemë të ish-futbollistit argjentinas dhe problemet me financat. U ngjit në majën e futbollit, por vdiq duke jetuar vetëm me pagën e trajnerit. Avokati i tij akuzon autoritetet shëndetësore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of