Shume karriera jane me mire se nje

06/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Unë kam qenë gjithnjë i goditur nga ata që zhvillojnë shumë karriera, shkruan Luke Johnson  për “Financial Times”. Janë ata që refuzojnë t’u caktohet një rol, por në fakt thyejnë traditën duke përqafuar një sërë rolesh, ndonjëherë në të njëjtën kohë, më shpesh njëri pas tjetrit. Për mua ata janë njerëzit më mbresëlënës të biznesit, duke ndërruar profesionet dhe duke grumbulluar njohuri të reja, teksa ecin përpara, duke arritur rezultate të mëdha në disiplina të ndryshme. Pa dyshim një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of