Si arriti Manchester City të dominojë Premier League

12/08/2019 8:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Si ia doli Manchester City, së bashku me Liverpool dhe Spurs, të eklipsojnë Manchester United, Arsenal dhe Chelsea   Nëse përpara 15 vitesh, dikush do t’u kishte thënë tifozëve anglezë të futbollit se klubet e Manchester City, Liverpool dhe Tottenham Hotspur do të dominonin një ditë në Premier League, ata do t’ju kishin qeshur në fytyrë duke iu thënë se kjo gjë nuk kishte për të ndodhur kurrë, shkruan The Economist. Në vitin 2004 Manchester City u rendit në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of