Si do t’i mbijetojë turizmi pandemisë

15/06/2020 9:14 AM 0 komente

Aventurat e huaja, eksplorimi dhe hedonizmi janë në pritje. Ato do të rikthehen   Turizmi është forma më popullore dhe më pak polemike e globalizmit. Për ata që udhëtojnë jashtë, ai premton shumëllojshmëri të pafundme kënaqësish, që nga admirimi i veprave të Ticianit në Venecia, deri tek shijimi i “Piña colada” në Goa. Vendet që i presin këta turistë, përfitojnë një sasi të madhe parash, shkruan The Economist. Industria e turizmit përbën 7% të eksporteve botërore dhe ka hapur 330 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of