Si i përmbysi pandemia modelet e vjetra të emigrimit në Europë

15/02/2021 12:51 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shumë europianolindorë kanë lënë Perëndimin dhe janë kthyer në shtëpi   Pas një dekade në Britani, Alexej Kirillov iu desh vetëm 24 orë për të vendosur të largohej, shkruan The Economist. Në mars 2020, ndërsa kufijtë e Europës u mbyllën në mënyrë të rreptë, zoti Kirillov, 31 vjeç, i cili punonte si këshilltar strategjik, duhej të zgjidhte: të mbyllej brenda një banese të kushtueshme dhe të vetmuar në Londër, apo të kthehej në shtëpi në Republikën Çeke dhe të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of