Si i përmbysi pandemia planet e guximshme të Kroacisë për presidencën e BE-së

13/07/2020 12:40 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Një nga shumë gjërat që janë përmbysur nga pandemia e koronavirusit në mbarë botën, është edhe axhenda ambicioze e Kroacisë për mandatin e saj 6-mujor në krye të Bashkimit Europian, i cili përfundoi të martën. “Pavarësisht planeve tona fillestare, në lidhje me promovimin e një sërë çështjesh të rëndësishme për sigurinë dhe prosperitetin e Europës… presidenca jonë ka përfunduar në një presidencë për menaxhimin e krizave”, tha Pjer Simunovic, kryediplomati kroat në Uashington. Simunoviç tha se vendi i tij […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of