Si kanë ndryshuar çmimet në rrethe

03/08/2020 9:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTendenca e çmimeve me qira në Tiranë ndryshon nga qytetet e tjera të Shqipërisë, siç shpjegon drejtoresha e “Des Real Estate”, Brixhida Kokëdhima. “Des Real Estate” ka tetë zyra në qytetet kryesore të vendit. Sipas zonjës Kokëdhima në Tiranë, çmimet e qirasë së apartamenteve janë ulur, për shkak të shtimit të ambienteve të lira të lëna nga studentët dhe familjarët e larguar. “Në Tiranë, çmimet e qirave të apartamenteve kanë pësuar ulje të lehtë gjatë negociatave qiradhënës-qiramarrës. Pasiguria e krijuar te njerëzit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of