Si mund ta ndryshojë Brexit fytyrën e Britanisë rurale

12/11/2018 12:07 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria po harton një plan për të zëvendësuar Politikën e Përbashkët Bujqësore   Ky ka qenë një vit sprove për 150,000 fermerët e Britanisë së Madhe. Vala e të nxehtit të verës dogji thuajse të gjithë prodhimin e lulelakrës dhe brokolit. Para verës, ngricat e dimrit shkaktuan edhe më shumë dëme në të mbjella, të cilat nuk u dhanë mundësi bujqve që të korrnin sipas parashikimeve të tyre, duke shkaktuar edhe një dëm tjetër të madh në sezonin e qengjave. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of