Si ndikoi Covid-19 në konsumin e bulmetit  

24/05/2021 10:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet administratori i kompanisë Gjirofarm, Nikolla Gjoni   Sipas administratorit të kompanisë “Gjirofarm”, për vitin 2021, kërkesa për bulmet është rritur më tepër në dyqane dhe supermarkete, ndërsa në restorante është ulur për shkak të Covid-19. Industria po vuan shtrenjtimin e kostove nga taksimi me shkallë i TVSH-së. Në intervistën për “Monitor”, z. Nikolla Gjoni thotë se skema aktuale penalizon prodhuesit vendas. Në kushtet kur vetëm 22% e qumështit të prodhuar merret nga përpunuesit, sipas tij, është e domosdoshme që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of