Si po i prish koronavirusi planet e ekonomisë bullgare

30/03/2020 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Koronavirusi erdhi në Bullgari në një moment mjaft të vështirë. Mijëra emigrantë po përpiqen të hyjnë në BE nga Turqia, dhe megjithëse ata kanë pak shanse për të kapërcyer kufijtë e ruajtur mirë, situata është shqetësuese për popullatën dhe autoritetet bullgare. Në Bullgari, ka nisur një valë e dytë e gripit sezonal, duke çuar në mbylljen e shkollave, pezullimin e vizitave në spitale dhe anulimin e operacioneve kirurgjikale. Kur në vend u regjistruan rastet e para të koronavirusit në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of