“Si po ndihmohet zinxhiri i restoranteve të mbijetojë nëpërmjet delivery”

20/04/2020 12:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGenti Selenica, Themelues dhe CEO i “Baboon-Food Delivery”   Kur Genti Selenica e nisi start-up ‘Baboon-Food Delivery’, në vitin 2016, ajo që do të ndeshte në treg ishte mentaliteti i biznesit shqiptar për të mos ndryshuar nga tradicionalja. Shumica, sipas tij, nuk e shohin “delivery” si diçka paralele të biznesit të tyre në restorant, ndaj edhe refuzojnë të investojnë. Por, me mbylljen e të gjitha aktiviteteve fizike, për shkak të koronavirusit, edhe më skeptikët duket se kanë kthyer sytë nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of