Si po përfiton Shqipëria…

22/05/2017 1:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Odeta Barbullushi, zëvendësministre e Jashtme e Shqipërisë Çfarë është Nisma Adriatiko-Joniane? Kjo është një nismë për krijimin e makrorajonit Jonian dhe Adriatik, i cili përfshin katër vende anëtare të Bashkimit Europian dhe 4 vende të Ballkanit Perëndimor. Është një nismë e veçantë, sepse kombinon instrumente të ndryshme financiare, që funksionojnë brenda fondeve strukturore për vendet anëtare dhe kryesisht nëpërmjet instrumentit të fondeve IPA për vendet jo anëtare. Cili është synimi kryesor i kësaj nisme? Synimi kryesor është, që bashkëpunimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of