Si punëtorët mysafirë të Gjermanisë bëhen sipërmarrës

07/12/2020 12:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Krenari dhe Paragjykim. Emigrantët kanë më tepër gjasa për të hapur një biznes se gjermanët e tjerë, shkruan The Economist   Për habinë e Ugur Sahin dhe Özlem Türeci, shtypi gjerman u përqendrua më tepër në rrënjët e tyre turke. “Bota jonë mund të shpëtohet. Nga Mainz. Nga fëmijët e emigrantëve”, shkruante një titull në revistën “Bild”, nga më të shiturat në Gjermani. Historia e tyre sigurisht që sfidon klishenë e turqve si pronarë të dyqaneve që shesin qebap dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of