Si rikinr 4 miliard leke

01/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Riorganizimi i struktures se prodhimit bujqesor ka ndikuar ne rritjen e prodhimit vendas gjate koheve te fundit. Te subvencionuara nga qeveria disa prodhime, si rrushi, kane filluar te furnizojne edhe industrine e perpunimit. Por niveli i konkurrueshmerise mbetet i ulet. Nje treg prej rreth 4 miliard leke, qe mund te prodhohej ne vend, vjen nga importi Tregu i frutave po furnizohet gjithnje e me shume nga prodhimi vendas. Rritja e prodhimit vendas mbi 4.5% dhe renia […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of