Si ta shpëtoni telefonin nëse bie në ujë

03/08/2020 10:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Për smartphone IP68 dhe IP69, rënia në ujë nuk duhet të jetë problem serioz   Deri pak kohë më parë, nëse një smartphone binte në ujë, kishte pak mundësi të mbijetonte dhe të funksiononte pasi thahej – ndonjëherë me metoda krijuese dhe joefikase – si vendosja e tij në një kuti me oriz. Megjithatë, prej disa vitesh, prodhuesit kryesorë të celularëve si Samsung dhe Apple, kanë nisur të realizojnë modele rezistente ndaj ujit, që brenda limiteve të caktuara mund […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of