Si të bëhet infrastruktura e duhur

01/02/2021 12:52 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Çdo vend dëshiron të ndërtojë më shumë ura, rrugë dhe rrjete me energji të rinovueshme. Nuk do të jetë e lehtë.   Në vitin 1916, Cincinnati vendosi të ndërtojë një sistem të ri e të madh metroje. Pas dekadash me konflikte, ajo u braktis në vitin 1948 dhe sot ekzistojnë dy milje gjatësi tunele nën qytet, që nuk janë përdorur kurrë. Ky event paralajmërues është ende i rëndësishëm. Politikanët ngado po bëjnë thirrje për më shumë shpenzime në infrastrukturë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of