Si te besh para jashte vendit tend te lindjes

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shume njerez jane ne kerkim te sado pak kulture ne jetet e tyre, apo qofte dhe pak arome nga shtepia e vendi i tyre qe kane lene pas. E ndersa teknologjia dhe kapitali vazhdojne te mbizoterojne ne tregjet e hapura boterore, sipermarresit do ta gjejne nje menyre per te bere para edhe larg vendlindjes. Hala Amer kur erdhi nga Egjypti ne SHBA ne vitin 2001, per t’iu bashkuar bashkeshortit te saj, ajo vendosi te marre vete diçka nga vendi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of