Si te gjesh nje keshilltar

26/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nje marredhenie e mire drejtuese lejon qe keshilluesi dhe i keshilluari te zhvillojne talente te reja dhe te ndertojne nje taktike mireinformimi. Ne çeshtjet e biznesit i keshilluari mund te hyje me ne brendesi te marreveshjeve, ndersa keshilluesi mund te “mprehe” aftesite e udheheqjes. Pika kryesore eshte te gjesh nje keshillues. Ndersa do te merrni kete nisme, mbani parasysh disa gjera.   Te njohesh veten Ne menyre te ndergjegjshme reflekto mbi karrieren tende dhe se ku do te doje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of