Si te mbroheni nga luhatjet

24/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjithcka per ndikimin e luhatjeve te kursit te kembimit tek biznesi shqiptar. Nga efektet negative te importuesit deri te avantazhet per eksportuesit. Sa per qind e tregtise zhvillohet ne euro dhe sa ne dollare. Sa shpejt transmetohet ne cmime mbicmimi i valutes ndaj monedhes vendase Nga Laura Cela Albana Mucaj Euro po rritet me shpejtësi duke “nxjerrë zbuluar” të gjitha bizneset që importojnë lëndë të para apo produkte të gatshme nga vendet e Bashkimit Europian. Këshillat e bankierëve: Si duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of