Si te ndalohet lufta e monedhave

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në javët e fundit, ekonomia botërore ka qenë në rrugën e luftës, të paktën në mënyrë retorike, analizon “The Economist”. Që kur ministri i Financave i Brazilit, Guido Mantega, deklaroi më 27 shtator se “një luftë ndërkombëtare monedhash” kishte plasur, debati ekonomik global është orientuar në termat e fushës së betejës, jo vetëm nga lajmet sensacionale të mediave, por edhe nga vetë zyrtarët. Ka ikur retorika rreth bashkëpunimit për nxitjen e rritjes globale dhe kësaj ia ka zënë vendin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of